Jednotky     Mateřské lodě     Vaši hrdinové     Národní hrdinové    Rasová armáda    Přehled ZHN

 

Zde můžete kupovat jednotky. Potřebujete jen určitý počet kasáren a naquadah. Jednotky můžete také prodávat v obchodě.  V této sekci máte vypsáno přesně, jakou celkovou sílu má tvá armáda, z toho kolik síla do útoku a kolik do obrany. V tabulce máte vypsáno přesně název jednotky, síla jednotky (obranná i útočná), kolik zabírají místa v kasárnách, cena jedné jednotky, kolik jednotek už vlastníte a kolik jich můžete koupit (závislé na místě v kasárnách a na počtu naquadahu).

 

Pěchota se uplatňuje při dobyvačném, dobyvačném - speciálním a partyzánském útoku. Každá rasa má dva typy pěších jednotek, jeden svůj typ a druhý typ (elitní bojovník) který je společný pro všechny rasy ve vesmíru a lze koupit jedině v obchodě.

d

Univerzály můžou útočit konvenčně na povrch a útočit i na orbit s 50% postihem (útok je snížen o 50%). Brání jen povrch. Síla těchto jednotek je uplatňována při útocích typu dobývací, dobývací-speciální, univerzální a navíc v obraně proti orbitálnímu náletu s 50% bonusem k obraně. 

d

Orbitální jednotky můžou útočit konvenčně na povrch s 50% postihem (útok je snížen o 50%) a útočit na orbit. Brání jen orbit. Bez orbitálních jednotek není možné dobýt planetu klasickým dobyvačným útokem. 

d

ZHN (zbraň hromadného ničení) útočí nekonvenčně, vždy "zemřou" (s jednou jednotkou typu ZHN tedy lze útočit vždy jen jednou). Obrana proti nim je budova SDI (Obrana), každá zničí určitý počet těchto jednotek.

d

Zloděj ukradne protivníkovi naquadah který se přepíše na váš login. Brání se proti nim budova Bezpečnostní složka. Každý zloděj ukradne určitý počet naquadahu (u každé rasy je tato hodnota jiná). Jednotka Zloděj je vaše temná stránka o které by se neměl nikdo dozvědět. Proto tedy nelze tuto jednotku posílat do rasové armády ani s ní obchodovat.

d

Špionážní družice dokáže odhalit informace o stavbách na planetě, typ planety popřípadě stav naquadahu který má protivník u sebe.

d

Otrokářská loď ukradne lidi z vybrané planety a přidá je na vaše planety na kterých je pro tyto nové obyvatele místo, brání se proti nim Bezpečnostní složky. Podobně jako u zloděje nelze ji posílat do rasové armády ani s ní jakkoli obchodovat.