Stavby     Vojenská akademie

 

Zde stavíš budovy na svých planetách. Každá budova má svůj smysl. Budovy lze bourat stejným způsobem, jakým probíhá jejich stavění, akorát musíte před počet bouraných budov napsat znaménko - (mínus). Za zbourání žádný naquadah nedostanete a taky žádný nezaplatíte.

 

 

Města jsou pravděpodobně nejduležitější budovou. Měst se vejde na každou planetu jiný počet (více v sekci Planety).

s

Výrobny vytěží za jeden přepočet určitý počet naquadahu.

d

Kasárny jsou místa pro tvé vojáky, pokud pro ně není místo- umírají.

d

Obrana (SDI) chrání tvou planetu před napadením ZHN (Zbraně Hromadného Ničení).

d

Planetární obrana chrání tvou planetu se silou 100 (je proti oběma typům dobývacích útoků, a brání jen orbit takže v případe klasického dobývacího útoku je nutné ji překonat útočnou orbitální silou, tj. orbity+univerzálové, při útoku mateřskou lodi je potřeba aby tuto obrannou silu překonali univerzálové na palubě mateřské lodě, když tuto obranu nepřekonají, zemře i mateřská loď a pěchota na její palubě, všechny rasy mají silu teto obrany stejnou, pouze Freelaceři ji mají 5x vetší).

d

Zábava zvyšuje spokojenost na planetách.

d

Laboratoře odvádí naquadah na výzkum i když žádný neprobíhá (nevyužitý naquadah se využije například na koupi celorasového upgradu - více o celorasových upgradech v sekci Fondy).

d

Bezpečnostní složky chrání před útokem zlodějů a před náletem otrokářských lodí.

d

Hvězdná brána nezabírá žádné místo a lze postavit jen jednu na každé planetě. Má mnoho kladů (spokojenost +5% - lidé jsou rádi, že mohou cestovat, zvýší příspěvek na výzkum o 1% - výzkumnické týmy přinášejí nové technologie a zvyšuje obranu planety), ale taky spoustu záporů (možnost, že planeta s bránou bude zasažena virem, kdy zemře 25% obyvatel, nebo zemře 10% obyvatel a spadne 5% výroben, nebo spadne 50% bezpečnostních složek a nebo spadne 5% měst na planetě). Bránu lze koupit i v obchodě.