Útok     Útočící jednotky ras     Aktivity Vaší armády

 

Dobýjení je možné až po 48 hodinách od registrace. Lze dobyt 20% planet, ale hráče, kteří mají pod 15 planet včetně, lze dobýt pouze 1x. Útočit můžeš pouze tehdy, jestli máš u sebe nějaký peníz (stačí klidně jedno zrnko naquadahu). V opačném případě systém nedovolí zaútočit. Útočit nelze taky, když nemáš na zaplacení žoldu pro armádu, armáda prostě vypoví službu a odmítá zaútočit. Barevné rozlišení ve výpisů útoků (pod výběrem útoku): dobývací, ZHN, partyzánský, útok univerzálů, orbitální nálet, loupeživý, otrokářský, špionážní, útok vraha, dobývací - speciální.

 

 

  Dobývací útok - tento útok lze použít maximálně 5x (pro GOLD hráče 6x) a slouží k dobytí planety protivníka. Při útoku vybíráte počet jednotek ze všech konvenčních jednotek a útočíte. Abyste dobyli a obsadili planetu, musíte překonat svou útočnou silou obranou sílu obránce a do útoku poslat minimálně jednu orbitální jednotku. Pokud nepřítel nemá jediný orbit, podstatné je dosáhnout orbitální síly 0.1, takže stačí poslat jen univerzály. Při útoku se vám jako plus přičítají například rasové upgrady, vaše osobní upgrady, v boji vám pomáhá váš hrdina dobyvatel, pokud nějakého máte. Jednotky v boji vám léčí váš medik. Také vám mohou pomoci vaše artefakty. Hráčovu planetu brání planetární obrany, hrdina obránce, konvenční jednotky, které léčí medik, upgrady rasy hráče, osobní upgrady hráče, artefakty aj. Při útoku na Centrální Planetu má obránce bonus 50% do obrany.
 

  Dobývací-speciální útok - dobývací útok pomocí mateřských lodí. Toto není samostatný útok, takže za den můžete dobýt maximálně 5 (6 pro goldy) planet normálním NEBO speciálním útokem. Univerzál znamená, že je to univerzální jednotka- tj. že může fungovat i pozemně i orbitálně. Takže když do ML nenacpeš orbity, tak univerzál zastupuje funkci orbitu a tzn. že v ML musíš mít minimálně jednoho univerzála, jinak nedobyješ orbit planety a tvá ML bude zničena!
 

  Útok pomocí ZHN (Zbraň Hromadného Ničení) - útok pomocí zhničení, každý přepočet jich máte maximálně 5. Po útoku všechny útočící jednotky zahynou. Zvýšení počtu raket vám zajistí hrdina Ničitel, osobní upgrade "Nová generace ZHN" (každý upgrade zvýší efekt každé ZHN o 10%) a brání se budova obrany (SDI).

 

  Útok pomocí ZHN (speciální) - speciální útok, který vám poskytne pouze CP bonus, kdy dostanete určitý počet ZHN meteorit. Tento útok má stejné podmínky jako normální, ale má omezený počet ZHN. Tyto ZHN nejdou posílat do RA (rasové armády) ani s nimi jakkoliv obchodovat.
 

  Partyzánský útok - útočí pouze pěchota a elitní bojovníci a brání se stejné jednotky. Tento útok je možné za jeden přepočet absolvovat maximálně 10. Při nezdaření útoku se vám útok neodečítá a při úspěšném útoku zabijí lidi a zničí výrobny. Jako plus do útoku a obrany vám poslouží například osobní upgrady ("Nové pušky pro pěchotu" - po každém upgradu se vylepší útok pěchoty +2% nebo "Vylepšení brnění pro pěchotu" tj. +2% do obrany pěchoty), celorasové upgrady aj.

 

  Útok univerzálů - útočí jen univerzálové a brání se univerzálové + elitní bojovníci. Za jeden přepočet lze zaútočit maximálně 5x. Při úspěšném útoku univerzálové zničí kasárny na planetě. Univerzály lze upgradovat například celorasovými upgrady aj.
 

  Orbitální nálet - útočí jen orbity a brání se orbity a univerzálové s 50% bonusem k obraně. Za jeden přepočet lze zaútočit maximálně 3x. Při úspěšném útoku orbity zničí města. Jako plus do útoku a obrany vám poslouží například osobní upgrady ("Nové pulsní zbraně" pro útok orbitu +2% nebo "Generátory štítů" pro +2% do obrany orbitů), celorasové upgrady aj.

 

  Loupeživý útok - útok jen pro zloděje, s jednotkou zloděj není možné žádným způsobem manipulovat, je to vaše temná stránka o které by se neměl nikdo dozvědět (proto nejde posílat do RA ani s ní nejde obchodovat). Každý přepočet lze vyslat zloděje maximálně 5x. Zloděj ukradne obránci peníze, přeživší jednotky se vracejí - nezahynou. Útok zlodějů lze zvýšit například upgradem "Nové technologie pro zloděje" kdy se po každém upgradu zvýší účinek každého zloděje o 5%, celorasovým upgradem nebo hrdinou Zloděj. Proti tomuto útoku se brání budova Bezpečnostní složky (policejní stanice), u které je možné zvýšit účinek upgradem "Nové technologie pro zvýšení bezpečnosti" (po každém upgradu se zvýší účinek bezpečnosti o 25).

 

  Otrokářský útok - útok jen otrokářské lodě, maximálně 5x za přepočet. Při úspěšném útoku otrokářské lodě ukradnou lidi z planety (při kompletním vylidnění hrozí spadnutí obran SDI!). Proti tomuto útoku se brání budova bezpečnosti. Při útoku vám můžou pomoci hrdinové i upgrady stejné jako u zloděje. Přeživší jednotky se jako u zloděje vracejí.
 

  Špionážní útok - "útočí" špionážní družice (za přepočet maximálně 15x). Při úspěšném útoku družice zjistí některé informace o stavbách na povrchu planety (počet měst, počet SDI a PS aj.), typ planety, zda má planeta hvězdnou bránu apod. Útok se nemusí povést kvůli závadě systému při odesílání zpráv, při vesmírné bouři a katastrofy tomu podobné...

 

  Útok vraha - za jeden přepočet můžete vraha vyslat pouze 1x. Pro tento útok musíte mít hrdinu vraha a úspěšně vyzkoumaný osobní upgrade na posílání vraha. Při úspěšném útoku hrdina vrah zabije nepřátelské zloděje.