Stargate - Game je jiná hra, než jste zvyklí z mnohých jiných web-based her. Není o tom jak kdo individuálně vynikne, ale o silné týmové práci. Tedy nejste sami proti mnoha jiným hráčům, ale celá jedna herní rasa táhne za jeden provaz a snaží se být největší ve vesmíru. A herní rasa znamená i několik set hráčů.

 

Stargate-Game je online hra, kterou můžete hrát v prostředí vašeho www prohlížeče. Tato hra vznikla na jaře 2003 a je postavena na základech legendárního filmu a seriálu Hvězdná brána (Stargate). Ve hře proti sobě bojuje 28 ras o nadvládu nad vesmírem. Cílem hry je být největší ze všech ras a obsadit nejvyšší počet planet - samozřejmě vojenskou silou na úkor svého protivníka. Hra je plná politiky, úkladů, vyjednávání, nerozlučných přátelství mezi hráči, stejně jako nekonečné nenávisti.

 


Úvodní strana ve hře. Zde vidíte vše o svém profilu, vidíte jaké máte vztahy s ostatními rasami ve vesmíru

 

V rámci hry osidlujete planety, kterých bývá většinou na konci herního věku kolem 70000. O tyto planety se bojuje a každá rasa se snaží jich mít co nejvíce, aby se umístili na první příčce herního žebříčku. Na každou planetu můžete postavit stavby, které vám přinášejí zisk. Za vydělané peníze si můžete postavit armádu, osídlit daší planety, nebo postavit jiné významné stavby, které vám pomůžou získat dominanci ve vesmíru.

Se svou armádou můžete samozřejmě útočit a dobývat další planety, na kterých je již postavena infrastruktura. Vaše impérium se zvětšuje, a nebo zmenšuje podle toho, jak jste šikovní.

 


Mapa vesmíru. Je rozdělena na 200 sektorů. Rasa která okupuje sektor za něj dostává odměny. Tečky jsou pozice vašich vlastněných planet

 

A aby to nebylo tak jednotvárné, ve hře je mnoho dalších možností jak se realizovat, například jako realitní magnát a obchodovat s planetami, nebo obchodovat s jednotkami, samozřejmě vše pro získání peněz tolik potřebných pro rozrostení impéria. K tomu sekunduje výzkum a možnost upgradů vlastních jednotek a staveb na planetách, pomoc několika hrdinů, možnost vystavět vlastní flotilu mateřských lodí a dalších mnoho možností. Každý hráč má možnost si upravit vzhled své hry pomocí více než desítky rozlišných skinů.

 

Engine hry je silný zaměřen na týmovou práci a komunikaci. Najdete v něm skvěle propracovaný systém fór, stejně jako detailní systém komunikace mezi hráči navzájem. Vše je to slepeno do jedné velké týmové obálky, kdy vašemu týmu velí vůdce, kterého si sami volíte ve volbách. Vůdce určuje vládu ministrů a ti pomáhají rase vyřizovat diplomatické styky s rasami jinými.

 


Každá rasa má jiné stavby a jiné jednotky. Proto je zaručena vysoká pestrost hry. Přesto jsou si všichni ve výsledku rovni. Nikdo není ve výsledku zvýhodněn. Záleží jen na vaší šikovnosti

 

Diplomacie zařizuje vyjednávání společenství mezi rasami (aliance) stejně jako sepisování různých smluv o neútočení, aliancích a společných vojenských postupech.

 

Možná že se vm bude zdát začátek hry složitější. K tomu přispívá i to, ře každá rasa má jiné možnosti, jiné stavby a jejich vlastnosti, jiné jednotky a jejich síly, jiné národní politiky a zájmy. Proto neexistuje žádný univerzální návod pro rychlá start. K tomu ovšem jsou ve hře učitelé. Jakmile vás uvidí jako nováčka, ochotně vám poradí jak u té které konkrétní rasy začít efektivně hrát.

 

Pro hrčee, kteří jsou příznivcem Stargate a přesto radši preferují svůj individuální přístup ke hře, pro ty je připravena hra Stargate Odyssey. Přes velmi podobný systém hry je zde potlačen týmový engine a jeho možnosti jsou omezeny jen na základní funkce. Hrajete tedy více-méně sám za sebe.

 

Kvalita hry je dobře hodnocena i nezávislou recenzi.

 

Tak vzhůru do vesmíru a mnoho štěstí.